Kolejový pluh pro úpravu štěrkového lože je jedna z nástaveb na nosiči MUV 69 a bývá ozna-čován také jako PÚŠL 71. Vůči běžnému provedení motorového vozíku je doplněn o přídavnou reduk-ci. Pluh je vybaven vpředu dvěma podélně posuvnými čelními pluhy s kolejnicovými kryty a stavitel-nými křídly, působícími obdobně jako u pluhu USP 3000 C. Mezi
Kolejový pluh pro úpravu štěrkového lože je jedna z nástaveb na nosiči MUV 69 a bývá ozna-čován také jako PÚŠL 71. Vůči běžnému provedení motorového vozíku je doplněn o přídavnou reduk-ci. Pluh je vybaven vpředu dvěma podélně posuvnými čelními pluhy s kolejnicovými kryty a stavitel-nými křídly, působícími obdobně jako u pluhu USP 3000 C. Mezi nápravami MUV 69 na přídavném rámu, spočívajícím na plošině nosiče, jsou oboustranně kloubově uloženy hydraulicky stavitelné boční radlice pro úpravu profilu kolejového lože. Konstrukce bočních radlic umožňuje jejich nastavení tak, aby s nimi pluh mohl pracovat oběma směry. Na přídavném rámu je hydraulické zařízení nástav-by. Vzadu je zavěšeno zametací zařízení, jež v pracovní – dolní poloze rotujícím kartáčem nahazuje přebytečná štěrková zrna na příčný dopravník, který je ukládá na zvolenou stranu profilu kolejového lože. V kabině vozíku jsou na obou stranách upravena ovládací stanoviště pro práci, z každého se ovládá přilehlá boční radlice. Prototyp byl vyroben v závodě Bílina a poprvé byl předveden v roce 1973. Měl kabinu obsluhy převzatou z vozíku MUV 69. Ta však při práci neumožňovala dostatečný výhled na boční radlice a proto byly pro další pluhy vyráběny kabiny větších rozměrů, bočně přesahu-jící rám vozíku. V Bílině byly vyráběny tyto nástavby na MUV 69 do čísla 42, poté byla výroba přesunuta do závodu Hranice na Moravě. Celkem bylo do roku 1991 dodáno 128 strojů, přičemž některé později prošly různými úpravami, které se však týkaly zejména nosiče – vozíku MUV 69. Jednou z úprav u provozovatelů bylo doplnění přívodu chladicího vzduchu k motoru od plošiny nosiče, který napomáhal účinnějšímu chlazení motoru při delších přesunech pluhu směrem vzad, neboť při nichž bylo nebezpečí přehřátí hnacího motoru. U několika strojů byla doplněna zametací zařízení odsáváním prachu obdobně, jak je uvedeno u pluhu R7D. PUŠL 71 nemá tažné a narážecí ústrojí.
Délka stroje je 10,48 m, rozvor 4,2 m, hmotnost 17,2 t, maximální rychlost 50 km/h byla v ČR administrativně snížena na 40 km/h. V závislosti na podmínkách a obtížnosti může technologický výkon dosahovat až 600 m/h.
Archívne materiály uvádzajú, že ČSD, Východná dráha, Správa dráhy v Bratislave ku dňu 31.12.1982 eviduje nasledujúce PUŠL 71: TD Žilina č. 12, TSS Košice č. 13 a 17, TSS Bratislava č. 23, 27 a 33.
Na poskytovanie tých najlepších skúseností používame technológie, ako sú súbory cookie na ukladanie a/alebo prístup k informáciám o zariadení. Súhlas s týmito technológiami nám umožní spracovávať údaje, ako je správanie pri prehliadaní alebo jedinečné ID na tejto stránke. Nesúhlas alebo odvolanie súhlasu môže nepriaznivo ovplyvniť určité vlastnosti a funkcie.
Funkčné
Vždy aktívny
Technické uloženie alebo prístup sú nevyhnutne potrebné na legitímny účel umožnenia použitia konkrétnej služby, ktorú si účastník alebo používateľ výslovne vyžiadal, alebo na jediný účel vykonania prenosu komunikácie cez elektronickú komunikačnú sieť.
Predvoľby
Technické uloženie alebo prístup je potrebný na legitímny účel ukladania preferencií, ktoré si účastník alebo používateľ nepožaduje.
Štatistiky
Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na štatistické účely.Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na anonymné štatistické účely. Bez predvolania, dobrovoľného plnenia zo strany vášho poskytovateľa internetových služieb alebo dodatočných záznamov od tretej strany, informácie uložené alebo získané len na tento účel sa zvyčajne nedajú použiť na vašu identifikáciu.
Marketing
Technické úložisko alebo prístup sú potrebné na vytvorenie používateľských profilov na odosielanie reklamy alebo sledovanie používateľa na webovej stránke alebo na viacerých webových stránkach na podobné marketingové účely.
Archívne materiály uvádzajú, že ČSD, Východná dráha, Správa dráhy v Bratislave ku dňu 31.12.1982 eviduje nasledujúce PUŠL 71: TD Žilina č. 12, TSS Košice č. 13 a 17, TSS Bratislava č. 23, 27 a 33.