Pro stavbu železničních mostů vyvinulo železniční vojsko vlastní konstrukci dvoukonzolového jeřábu, který byl schopen klást konstrukce o délce 32 m, výšce 3 m a hmotnosti 35 t. Jeřáb umožňoval práci na rozchodech 1 435 i 1 524 mm, v obloucích o poloměru od 180 m a v převýšení až 150 mm. Skládal
Pro stavbu železničních mostů vyvinulo železniční vojsko vlastní konstrukci dvoukonzolového jeřábu, který byl schopen klást konstrukce o délce 32 m, výšce 3 m a hmotnosti 35 t. Jeřáb umožňoval práci na rozchodech 1 435 i 1 524 mm, v obloucích o poloměru od 180 m a v převýšení až 150 mm. Skládal se ze šesti dílů. Střední souměrná část byla uložena na dvou podvozcích a nesla strojovnu s celým hydraulickým, vzduchotlakým a elektrickým systémem. Na obou stranách se nacházely ovládací kabiny jeřábníka, což umožňovalo při přemontování výložníku práci v obou směrech. Oba podvozky byly šestinápravové, vybavené dvěma na sobě nezávislými brzdovými obvody, přímočinnou i nepřímočinnou vlakovou brzdou. Pro práci sloužil hydrostatický pojezd na jednom podvozku. Na rámech podvozků bylo umístěno hydraulické zařízení pro svislý i boční posun konstrukce jeřábu. Tato zařízení umožňovala bez další mechanizace rovněž naložení střední části jeřábu na silniční podvozky soupravy SPDB v případě přepravy jeřábu po silnici. Ke střední části byl z jedné strany připevněn výložník vyvažovacích závaží a z druhé strany dva díly výložníku s 35 t hákem a další dva díly nástavce s 10 t kladkostrojem. Pro zvedání a spouštění břemen na hlavním závěsu je celá konstrukce naklápěna pomocí hydraulických válců. Při spouštění a zvedání břemen na prodlouženém výložníku je lano vedeno k vrátku ve strojovně. Prodloužený výložník se používal k montáži pilířů do výšky až 40 m. Po montáži pilíře byla na něj položena mostní konstrukce. Při práci v převýšení byla konstrukce jeřábu prostřednictvím automatického vyrovnávání udržována ve svislém směru. Vyložení jeřábu před podvozkem bylo 17,3 m u hlavního výložníku a 33,4 m u pomocného výložníku. Výška háku na výložníku byla v rozmezí 0,36 až 6,14 m nad temenem kolejnice. Hlavní výložník bylo možno natočit v rozmezí ±2,4 m. Obsluha jeřábu byla tříčlenná. První HKJ 35 byl vyroben v roce 1967 a celkem byly vyrobeny pravděpodobně tři stroje. Poslední byl sešrotován na Slovensku až v 90. letech.
Na poskytovanie tých najlepších skúseností používame technológie, ako sú súbory cookie na ukladanie a/alebo prístup k informáciám o zariadení. Súhlas s týmito technológiami nám umožní spracovávať údaje, ako je správanie pri prehliadaní alebo jedinečné ID na tejto stránke. Nesúhlas alebo odvolanie súhlasu môže nepriaznivo ovplyvniť určité vlastnosti a funkcie.