Pro čištění štěrkového lože za hlavami pražců, úpravu profilu lože a banketů pořídily v roce 1969 ČSD jeden dvounápravový stroj FR 53 s vlastním pojzdem, který byl nasazován na tratích se silně znečištěným kolejovým ložem uhelným spadem z vozů v obvodu SZD. V jeho přední časti ve směru práce se nacházela kabina obsluhy a hnací motor o výkonu cca 56 kW včetně
Pro čištění štěrkového lože za hlavami pražců, úpravu profilu lože a banketů pořídily v roce 1969 ČSD jeden dvounápravový stroj FR 53 s vlastním pojzdem, který byl nasazován na tratích se silně znečištěným kolejovým ložem uhelným spadem z vozů v obvodu SZD. V jeho přední časti ve směru práce se nacházela kabina obsluhy a hnací motor o výkonu cca 56 kW včetně zdrojové skupiny hydrauliky. Stroj byl vybaven spřáhlem a nárazníky pouze na straně kabiny. Přenos výkonu byl hydrostatický a kardanovými hřídelemi na obě nápravy. Hydraulická brzda, ovládaná nožním pedálem, působila na obě nápravy, ruční vřetenová brzda jen na nápravu přední. Štěrk mohl být těžen jedno- nebo oboustranně, a to pomocí korečkových výtahů, od nichž se přes pásový dopravník dostával na vibrační třídič s plochou síta cca 2,8 m2, situovaným na zádi stroje. Korečkové elevátory bylo možno vychýlit do vzdálenosti až 3,5 m od osy koleje a zapustit do hloubky až 0,9 m pod temeno kolejnice. Čistý štěrk se z třídiče přes rozdělovací zásobník ukládal zpět do koleje. Výzisk byl od třídiče přepravován otočným dopravníkem za čističku nebo podél koleje do vzdálenosti až 4,6 m od její osy. Všechna pracovní zařízení stroje byla ovládána hydraulicky. Celková kapacita korečkových výtahů byla 140 m3/h. Stroj byl provozován u TSS Ústí nad Labem.
Na poskytovanie tých najlepších skúseností používame technológie, ako sú súbory cookie na ukladanie a/alebo prístup k informáciám o zariadení. Súhlas s týmito technológiami nám umožní spracovávať údaje, ako je správanie pri prehliadaní alebo jedinečné ID na tejto stránke. Nesúhlas alebo odvolanie súhlasu môže nepriaznivo ovplyvniť určité vlastnosti a funkcie.